1997 yılında Tezsan Makina Takım Tezgahları Sanayi’ nin faaliyetini durdurmasının ardından, Çayırova-Gebze’ de bulunan yarı mamül durumundaki universal ve CNC tezgahların alımını yaparak bu tezgaları mamül haline getirmesi ile ticari hayatına başlayan firmamız; 2012 yılında sektördeki 15 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini arkasına alarak ECOMASTER MAKİNA SANAYİ ve TİCARET A.Ş. adıyla yoluna emin ve kararlı adımlarla devam etmektedir.
    Firmamız kurulduğu günden bu yana sıfır ve ikinci el makinalarla büyük, orta ve küçük ölçekli şirketlerin çözüm ortağı olmaya devam etmektedir. Sektördeki tüm gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek, ihtiyaçların en kapsamlı şekilde analizi sayesinde halihazırdaki ve potansiyel müşterilerimize üretimlerinde tam destek vermek ve yardımcı olmak ilk amacımızdır.
    Günümüzde yurt dışından ithal edilen makinaların gerek alım maliyetlerinin, gerek servis ve bakım işlemlerinin maddi yönden külfetli ve üretimi yavaşlatan sebeplerin başında geldiğini gözden kaçırmayan firmamız, 2016 yılı itibariyle yeni bir oluşuma gitmiştir. Bu oluşumdaki amaç; piyasada bulunan kullanılmış ve atıl durumdaki tezgahları bünyemize aldıktan sonra, en küçük civatasından başlayarak, kızakların taşlanıp alıştırılması ve vidalı millerin değiştirilmesi dahil tüm mekanik aksamın yenilenmesi, ayrıca CNC kontrol sisteminin ve tüm elektronik bileşenlerinin yeni ve güncel sistemlerle değiştirilmesi, bu sayede atıl durumdaki yatırımınızın tekrar aktif hale getirilerek, yeni bir makine ayarında işletmenize sunulması şeklindedir. Firmamız bu sayede, hem işletme maliyetinizi düşürmeyi, hem de kullanılamaz durumdaki yatırımınızı tam güvence ve garantiyle tekrar sizlere kazandırmayı hedeflemektedir.
    ECOMASTER MAKİNA SAN. ve TİC. A.Ş. olarak amacımız, tecrübeli ve profesyonel kadromuzla, kaliteli ürün ve hızlı servis çözümleriyle müşterilerimize en iyi şekilde uzun yıllar hizmet etmek ve üretimlerine katkıda bulunmaktır.